Gyermekek és fiatalok társadalmi integrációját segítő programok Gyermekvédelmi komponens

pályázat

A hátrányokkal küzdő gyermekek és fiatalok társadalmi integrációját segítő programokra, a személyiség érését, a gyermek szocializációját segítő csoportos foglalkozásokra, terápiákra, közösségépítő rendezvényekre, az iskolarendszeren kívüli felzárkóztatásra és a tehetséggondozásra, valamint a szülői kompetenciák erősítésére jelent meg összesen csaknem egymilliárd forintos keretösszegű európai uniós pályázat.

A konstrukció keretében gyermekek számára szervezett, a szocializációt elősegítő csoportos foglalkozásokra, egyéni terápiákra, közösségépítő, agressziókezelő tematikus csoportfoglalkozásokra, művészetterápiás és egyéb terápiás foglalkozásokra, iskolarendszeren kívüli felzárkóztató, tehetséggondozó programokra, továbbá a fiatalok szociális és önálló életvezetési készségeinek erősítését, érzelmi intelligenciájuk fejlesztését szolgáló programokra, önismereti, kommunikációs és konfliktuskezelő foglalkozásokra, a tanulási motivációt erősítő, a kulcskompetenciák fejlesztését célzó, valamint a munkamotivációt erősítő, illetve, a munkaerő-piaci tájékozottságot javító programokra igényelhető európai uniós támogatás. A támogatható tevékenységek közé tartoznak emellett a szülői szerepet erősítő, valamint családi konfliktusok megoldását célzó egyéni pszichoterápia, illetve családterápiás, párterápiás, konfliktuskezelő programok is.

A konstrukció keretében gyermekjóléti szolgálatok, helyettes szülői hálózatok, gyermekek, illetve családok átmeneti otthonai, nevelőszülői hálózatok, gyermekotthonok, utógondozó otthonok, területi gyermekvédelmi szakszolgálatok, illetve mindezek illetve fenntartói nyújthatnak be pályázatot. A pályázásra jogosultak körének részletes leírását a pályázati útmutató tartalmazza.

A pályázat keretében elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összege 20 millió és 80 millió forint között lehet. A támogatás mértéke elérheti a projekt összes elszámolható költségének akár a 100 százalékát is.

 

Rólunk

Az Alapítvány elnevezése a Tenyeremre tettem a lelkem… című József Attila versből származik:
„Tenyeremre tettem a lelkem:
Nézd meg, milyen szép százlátó üveg!”
A „százlátó üveg” mint szimbólum, azt a törekvést jelenti számunkra, hogy segítő munkánk során igyekszünk sokszínű válaszokat keresni. Alkalmazzuk a szociális munka, mentálhigiéné és pszichológia eszköztárát. Fő célkitűzésünk a mentális és addiktológiai problémákkal küzdő emberek támogatása.
Az Intaházi pszichiátriai és addiktológiai rehabilitációs osztály kiemelt együttműködő partnerünk.

Kapcsolat

Százlátó üveg Alapítvány

Alapító: Faludy Judit
Kuratórium elnöke: Papp Ákos
Hivatalos székhely: 1053 Budapest, Ferenciek tere 4. 3. 10/a
Alakulás éve: 2009
Bírósági bejegyzés száma: 10725
Bankszámlaszám: 11707024-20473556-00000000 (OTP Bank Zrt.)
E-mail: szazlatouveg@gmail.com
Adószám: 18198960-1-41